Mezoterapia igłowa

 e

 

 

Czym jest mezoterapia igłowa?

Jest to niechirurgiczna metoda pozwalająca przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych.

Polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę aktywnie działających substancji, które nie są w stanie przeniknąć samodzielnie przez całą grubość skóry.

Dzięki śródskórnym iniekcjom:

- Zwiększa się metabolizm komórkowy;

- Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny;

- Poprawia się mikrokrążenie i lipolizę w tkance podskórnej.

 

Jakie problemy skórne można rozwiązać przy jej zastosowaniu?

- siateczka zmarszczek na skórze;

- zmarszczki wokół oczu, ust, na szyi i dekolcie;

- skóra wiotka, tracąca sprężystość i elastyczność;

- skóra odwodniona, przesuszona;

- skóra pozbawiona blasku, szara, wyglądająca na zmęczoną;

- rozstępy;

- cellulit;

- wypadanie włosów;

- kondycjonowanie skóry po porodzie i / lub okresie karmienia;

- podtrzymywanie efektów zabiegów medycyny estetycznej – np. po podaniu wypełniaczy ;

- profilaktycznie – aby spowolnić procesy starzenia skóry i nadać jej ładniejszy wygląd. 

 

Obszary poddawane mezoterapii:

- Twarz, szyja, dekolt;

- Skóra owłosiona głowy;

- Ręce;

- Brzuch, pośladki, uda.

 

Jak często należy powtarzać procedurę?

W zależności od wskazań najczęściej zabieg mezoterapii wykonuje się co 7 -14 lub 28 dni, co najmniej 4 razy. Dla utrzymania efektów zaleca się wykonywanie zabiegu raz na miesiąc przez okres mniej więcej pół roku.

 

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Mogą pojawić się również wybroczyny lub siniaczki. Istnieje możliwość rumienia lub obrzęku, który może utrzymywać się do kilku godzin po zabiegu, jest najczęściej wynikiem reakcji skóry na nakłucia.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

 

- alergia na składnik preparatu;

- cukrzyca;

- stany ropne i zapalne skóry;

- opryszczka;

- ciąża i karmienie piersią;

- choroby autoimmunologiczne;

- leki rozrzedzające krew*.

 

 

Kwas hialuronowy

 

Wypełniacze są bardzo efektywnymi preparatami podtrzymującymi młody i piękny wygląd. Pozwalają na kształtowanie powierzchni skóry poprzez korekcję fałdów i zmarszczek oraz modelowanie konturów twarzy. Zabiegi są dostosowane do Twoich potrzeb, a rezultaty widoczne natychmiast.

Najczęściej stosowane produkty wypełniające to pochodne kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, gdzie łączy z sobą włókna kolagenowe i elastynowe w skórze właściwej. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Cząsteczki kwasu hialuronowego w organiźmie zanikają w miarę upływu lat. Zabiegi wypełniania skóry polegają na udostępnieniu zastępczego żródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ekspresji twarzy.

 

Zalety kwasu hialuronowego

 - nie jest pochodzenia zwierzęcego

  - nie wymaga testów skórnych

  - jest całkowicie wchłaniany przez skórę

 -  jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciała obce

  - rezultaty estetyczne są natychmiastowe i naturalne.

 

Zabiegi z użyciem wypełniaczy dają następujące efekty:

  - wygładzenie zmarszczek czołowych i lwiej zmarszczki

  - korekcja zapadniętych okolic oczodołu

  - korekcja kształtu twarzy, modelowanie policzków, podbródka

  - korekcja opadających kącików ust

  - korekcja głębokich fałdów nosowo-policzkowych

  - korekcja zmarszczek palacza

  - powiększenie objętości warg i uwydatnianie ust

  - wygładzenie zmarszczek dekoltu i szyi

 

 

 Botox

 

Toksyna botulinowa - co to takiego?
Botox - toksyna botulinowa typu A- substancja wykorzystywana od wielu lat w neurologii i okulistyce, od lat 90-tych znalazła zastosowanie w medycynie estetycznej. Mechanizm działania toksyny polega na czasowym zablokowaniu przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego dając w efekcie rozluźnienie mięśni i wygładzenie czasowe zmarszczek.

Najlepsze efekty uzyskuje się stosując Botox do usuwania zmarszczek górnej części twarzy: okolica oczu- tzw.kurze łapki, między brwiami (lwia zmarszczka), zmarszczki poprzeczne czoła.

Leczenie nadpotliwości

Możliwość leczenia nadpotliwości za pomocą botuliny została po raz pierwszy zasugerowana około roku 1800 przez niemieckiego lekarza Justina Kernera.

Dotychczas dolegliwość ta leczona była chirurgicznie i polegała na usunięciu nerwu zaopatrującego gruczoły potowe lub miejscowym wycięciu gruczołów – jednakże tymi metodami uzyskiwano zaledwie 66% wyleczeń. Iniekcje z toksyny botulinowej zrewolucjonizowały leczenie nadmiernego pocenia.

Wstrzyknięcie podskórnie około 50 jednostek Botoxu lub Dysportu w obrębie każdej z przestrzeni pachowych lub dłoni pozwala zwykle uzyskać zahamowanie pocenia na około 8 miesięcy.

 

 

 

COSMELAN

 

Cosmelan® jest jedną z najskuteczniejszych kuracji wybielających w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku. Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu. Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym. Jest bezpieczny.

 

Mechanizm działania Cosmelan® jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę (kluczowy enzym w procesie formacji melaniny). Zestaw substancji obecnych w Cosmelan® działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metacolsmanboliczne w łańcuchu.

 

Maska Cosmelan 1 -maska zawierająca substancje o działaniu depigmentacyjnym. Preparat nakładany jest na skórę w gabinecie po wcześniejszym jej przygotowaniu za pomocą płynu odtłuszczającego. Jest to maska koloru musztardowego i stanowi podstawę kuracji Cosmelan®. Głównym celem zabiegu jest eliminacja plam (melasma).

 

Krem Cosmelan 2 -krem podtrzymujący efekt działania zabiegu. Gwarantuje trwałość terapii rozpoczętej w gabinecie lekarskim i pozwala na skuteczne usunięcie przebarwień. Poza tym posiada właściwości regulujące wydzielanie łoju, zamyka pory, co oznacza, że jest szczególnie polecany w terapii skóry tłustej i mieszanej, zapobiega hiperpigmentacji. Chroni skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania ultrafioletowego w trakcie trwania terapii wybielającej. Krem Cosmelan 2 ma również działanie przeciwstarzeniowe i stymulujące. Pacjent powinien stosować krem Cosmelan 2 wg wskazań osoby wykonującej.

 

 

 

Hydra-Vital Factor K - krem o silnym działaniu odżywczo-nawilżającym, na twarz i szyję. Stanowi uzupełnienie kuracji, nadaje skórze gładkość i elastyczność.

 

 LIPORADIOLOGIA

 

 Liporadiologia to urządzenie przeznaczone do modelowania sylwetki, redukcji cellulitu oraz zabiegów silnie liftingujących.

Swoje szerokie zastosowanie oraz ogromną skuteczność osiąga dzięki połączeniu kilku technologii:

- bipolarna fala radiowa - praca w głębokich strukturach skóry właściwej oraz tkance tłuszczowej

- podczerwień oraz światło LED - przyspieszona synteza kolagenu i elastyny, przyspieszony meatabolizm, lepsze dotlenienie i odżywienie

- masaż mechaniczny profilowanymi rolkami

- vacuum - masaż próżniowy - wraz z mechanicznymi rolkami drenują tkanki i przyspieszają usuwanie toksyn, co ma ogromny wpływ na redukcję cellulitu.