1. Azelac Peel
  2.  

Peeling medyczny z kwasem azelainowym jest polecany dla skóry tłustej, łojotokowej, z trądzikiem pospolitym, a przede wszystkim trądzikiem różowatym .

 Wykazujedziałanie przeciwbakteryjne, niszcząc bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku orazprzeciwzapalne. Zmniejsza wydzielanie łoju oraz normalizuje proces keratynizacji naskórka, przynosząc znacznąpoprawę skórze tłustej i zanieczyszczonej. Kwas azelainowy jest polecany osobom z trądzikiem różowatym, gdyż wycisza ilikwiduje krosty , grudki oraz rumień. Również dzięki zdolnościom hamowania enzymu tyrozynazy,reguluje proces pigmentacji skóryi kontroluje wydzielanie melaniny odpowiedzialnej za powstawanie przebarwień.

Azelac Peel może być stosowany przez cały rok, również latem przy odpowiedniej pielęgnacji skóry. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie serii zabiegów dobranych indywidualnie wedle potrzeb skóry.

i

Wskazania do peelingu:


• Zapalny i niezapalny trądzik różowaty
• Zapalny i niezapalny trądzik pospolity
• Cera naczyniowa
• Łuszczyca
• Zapalenie mieszków włosowych
• Przebarwienia skóry

 

 

Salipeel Lic

 

SalipeelLic to innowacyjny peeling przeznaczony przede wszystkim dla osób z trądzikiem zapalnym. Wykorzystuje on nanotechnologię Lipoceutical oraz mikroskopijnych liposomów, co pozwala na osiągnięcie doskonałych rezultatów w krótkim czasie oraz zminimalizowanie efektów podrażnienia i łuszczenia naskórka.

               j

Zawarte w liposomach główne składniki aktywne to:

• Kwas salicylowy
• Kwas cytrynowy
• Kwas linolenowy

Kwas salicylowy jest głównym składnikiem peelingu Salipeel Lic, który należy do grupy beta-hydroksykwasów (BHA). Reguluje on odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco poprzez rozluźnianie połączeń międzykomórkowych i usuwa zbędne warstwy zrogowaciałych komórek naskórka. Ponadto kwas salicylowy jest pochodną kwasu acetylosalicylowego, czyli powszechnie znanej aspiryny i tak jak ona posiada właściwości przeciwzapalne, a więc sprzyja procesowi gojenia wyprysków i podrażnień. Ma on także zdolność przenikania przez warstwę łojową i wnikania w głąb mieszków włosowych oraz oczyszczania porów skóry, co ma duże znaczenie w leczeniu trądziku i likwidowaniu zaskórników. Ponieważ kwas salicylowy nie wysusza skóry , jest polecany również dla osób z cerą suchą z problemem zanieczyszczeń w „strefie T”.
Zawarty w Salipeel Lic kwas cytrynowy zwiększa wchłanianie substancji aktywnych oraz wzmacnia działanie kwasu salicylowego, zaś kwas linolenowy redukuje ryzyko podrażnienia, regeneruje skórę i przywraca jej funkcje obronne.

 

Wskazania do peelingu:
• trądzik zapalny i zwykły
• trądzik różowaty
• poszerzone pory
• łojotok
• łuszczyca
• zrogowaciała, przesuszona skóra
• zapalenie mieszków włosowych

 

Przeciwwskazania:
• alergie skórne
• aktywna opryszczka
• aktywne zakażenie skóry: wirusowe, bakteryjne, grzybicze
• ciąża, karmienie piersią
• stosowanie retinoidów – pochodne wit.A (do 6 miesięcy)
• inne zabiegi złuszczające w miejscu planowanego peelingu (dermabrazja, laseroterapia) 
• skłonność do powstawania bliznowców
• stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy)
• stan po krioterapii (do 6 miesięcy)
• choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce)
• skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia)
• opalanie skóry (opalanie po zabiegu)
• mężczyźni nie powinni golić się w dniu wykonania peelingu

 

Postępowanie po zabiegu:
Po zabiegu w gabinecie kosmetolog nie zmywa preparatu. Należy go zmyć wodą w domu po 8-12 godzinach. Przez ten czas preparat ciągle oddziałuje na skórę i zaleca się nie nakładać w tym czasie makijażu.

Dla zwiększenia efektywności zabiegów zaleca się stosowanie odpowiedniej pielęgnacji domowej.

Dla uzyskania optymalnych rezultatów zabieg należy powtórzyć 4-6 razy co 14 dni .

 

 

Retises CT Yellow Peel

 

Zabieg oparty o wysokie stężenie czystego retinolu i witaminy C w jej najbardziej stabilnej postaci glukozydu askorbylu. Retises CT działa silnie depigmentująco, złuszczająco, odświeżająco oraz pobudza procesy regeneracyjne w głębokich warstwach skóry.

             k

 

 

 Wskazania do peelingu:

- skóra z widocznymi oznakami starzenia,

- fotostarzenie,

- hiperpigmentacja,

- melasma,

- szara i matowa skóra pozbawiona blasku,

- wiotkość skóry.

 

Retinol – witamina A 4% - reguluje hyperaktywność pobudzonych melanocytów, dzięki temu zmniejsza i rozjaśnia plamy. Zabieg złuszcza i odblokowuje skórę poprzez znormalizowanie procesu keratynizacji. Dochodzi do stymulacji proliferacji keratynocytów oraz fibroblastów, co zwiększa grubość skóry. Istotnie zwiększa się poziom nawilżenia skóry na skutek zwiększonej syntezy kwasu hialuronowego, czynnika NMF oraz kolagenu. Skóra odzyskuje zdrowy, promienny wygląd, jest wyraźnie wygładzona, dobrze nawilżona i odżywiona.

 

 

Glukozyd askorbylu (10%) - stabilna i długodziałająca postać witaminy C,

zwalcza wolne rodniki, przyspiesza syntezę kolagenu i elastyny; nadaje gładkości i rozświetla starzejącą się, odwodnioną, poddaną działaniu szkodliwych czynników zewnętrznych (słońce, zanieczyszczenie środowiska, dym tytoniowy) skórę.

 

Niacynamid - witamina B3 (5%) - stymuluje syntezę kolagenu, zwiększa produkcję ceramidów, zmniejsza transepidermalną utratę wody co w efekcie powoduje lepsze nawilżenie skóry i poprawę jej elastyczności, jest silnym antyoksydantem, rozjaśnia przebarwienia posłoneczne oraz zapobiega powstawaniu kolejnych.

 

 

Postępowanie po zabiegu:Po zabiegu w gabinecie kosmetolog nie zmywa preparatu. Należy go zmyć wodą w domu po 10-12 godzinach. Przez ten czas preparat ciągle oddziałuje na skórę i zaleca się nie nakładać w tym czasie makijażu. Jeżeli zabieg wykonany był wieczorem, twarz należy zmyć dopiero rano.

 

Przez około 24 godziny skóra jest napięta i lekko podrażniona, zaleca się stosowanie preparatu natłuszczającego, kojącego skórę. Po około dwóch dniach skóra zaczyna się łuszczyć i stan ten trwa od 3 do 4 dni.

 

Zalecana seria: 4-6 zabiegów, co 3-4 tygodnie.

 

Postępowanie po zabiegu:Po zabiegu w gabinecie kosmetolog nie zmywa preparatu. Należy go zmyć wodą w domu po 10-12 godzinach. Przez ten czas preparat ciągle oddziałuje na skórę i zaleca się nie nakładać w tym czasie makijażu. Jeżeli zabieg wykonany był wieczorem, twarz należy zmyć dopiero rano.

Przez około 24 godziny skóra jest napięta i lekko podrażniona, zaleca się stosowanie preparatu natłuszczającego, kojącego skórę. Po około dwóch dniach skóra zaczyna się łuszczyć i stan ten trwa od 3 do 4 dni.

Zalecana seria: 4-6 zabiegów, co 3-4 tygodnie.

 

 

DNA Recovery Peel System

 

 Promieniowanie UV obecne w promieniach słonecznych powoduje uszkodzenia w komórkach, które przekładają się na zaburzenia w strukturze DNA i sprzyjają przyspieszonemu starzeniu się skóry (gruba warstwa rogowa, głębokie zmarszczki, przebarwienia, wiotkość)

 

DNA Recovery Peel System to pierwszy peeling NAPRAWIAJĄCY uszkodzenia powodowane przez słońce.

 

WSKAZANIA:

   fotostarzenie

   rogowacenie słoneczne

   chronostarzenie

   obszar kancerogenezy

   wsparcie terapii melasmy i trądziku

 

KWAS FERULOWY - silne działanie antyoksydacyjne, ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB, redukcja stanu zapalnego i rumienia;

 

ENZYMY REPERUJĄCE DNA - działanie naprawcze na poziomie DNA komórek;

 

CYNK I AMINOKWASY - stabilizacja DNA;

 

RETINOL + RETINALDEHYD - złuszczanie, działanie anti-aging, redukcja przebarwień;

 

CZYNNIKI WZROSTU - nowotworzenie komórek, przyspieszona naprawa naskórka.

 

*w odróżnieniu od innych peelingów chemicznych, zaleca się wykonywanie tego zabiegu przez cały rok; dzięki połączeniu odpowiednich składników, wzmacniana jest ochrona i naprawa skóry.