LASER FRAKCYJNY ABLACYJNY CO2

Technologia lasera frakcyjnego CO2 jest najnowszą i najbardziej skoncentrowaną technologią od 2 lat w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Jest to rodzaj najmniej inwazyjnego zabiegu chirurgicznego, pomiędzy zabiegami inwazyjnymi oraz nieinwazyjnymi. Technologia ta jest znana jako teoria frakcyjnej fototermolizy (dot-matrix light i rozkład ciepła). Została natychmiast zatwierdzona i stosowana jest przez specjalistów z całego świata.

Frakcyjna teoria fototermolizy jest rozszerzeniem tradycyjnej teorii selektywnej fototermolizy. Ma nie tylko szybkie i widoczne rezultaty, jak w przypadku leczenia inwazyjnego, ale również mniej skutków ubocznych i krótszy czas rekonwalescencji, jak przy leczeniu nieinwazyjnym. Co oznacza, że technologia ta łączy w sobie zalety tradycyjnych metod.

Technologia frakcyjna jest to równomierne wytwarzanie drobnych otworów, następnie pojawia się seria reakcji biochemicznych wewnątrz skóry, które skutkują podniesieniem skóry i usunięciem przebarwień oraz blizn i rozstępów.

Należy wykonać serię zabiegów w odstępach 3-6 tygodni. W zależności od zmiany potrzeba od 1-2 zabiegów na przebarwienia i zmarszczki – odmładzanie skóry, do 3-5 zabiegów w przypadku rozstępów i blizn. Przebudowa kolagenu powodująca dalszą poprawę stanu skóry będzie trwała jeszcze przez 2-6 miesięcy po zabiegu.

Zastosowanie:

Usuwanie blizn potrądzikowych

Usuwanie przebarwień, ostudy, melasmy

Blizny pooparzeniowe, blizny pooperacyjne, pourazowe

Usuwanie zmarszczek, odmłodzenie, napięcie skóry, resurfacing

Usuwanie rozstępów

Leczenie oznak po nadmiernym wystawieniu na słońce

 

Przeciwwskazania:

* Ciąża

* Uczulenie na słońce

* Nadwrażliwość na światło lub przyjmowanie leków uwrażliwiających na światło

* Przyjmowanie witaminy A (retinoidów) przez ostatnie 6 miesięcy

* Świeża opalenizna

* Znamiona i złośliwe zmiany w obszarze zabiegowym

* Uszkodzenia skóry

* Aktywny trądzik

* Nadciśnienie, padaczka, cukrzyca

Pielęgnacja po zabiegu:

Pielęgnacja skóry łagodnymi preparatami poprawiającymi regenerację (Octanisept + Zinalfat lub Cicabio lub Cicaplast lub Elo Baza lub Cutibaza itp.);

Ochrona przeciwsłoneczna – SPF > 30 przez około 4 tygodnie po zabiegu